LF Cup | All Star Team
23155
page,page-id-23155,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.1,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

All Star Team

Varje turneringsår så utser vi ett All Star Team, turneringens bästa lag av utvalda spelare från vår olika deltagande lag i respektive åldersklass. Detta gäller för våra 9- och 11-mannaklasser.

All Star P13 – 2020


Gunnar Samuelsson, GAIS

Nils Wettergren, Östers IF
Olle Snorrarson, Ramlösa Södra IF
Wille Turegård, IFK Tumba FK

Olle Lindberg, IFÖ Bromölla IF
Vilmer af Klinteberg, Hässleholms IF
Rasmus Olofsson, FC Trelleborg

Elias Zemmali, GAIS
Adem Saraljic, Jönköping Södra IF

All Star P13 – 2019


Alve Lind, Hässleholm

Marcus Buscht, Kalmar FF
Bleon Kurtulus, Halmstads BK
Elliot Nilsson, Halmstads BK

Luca W.Laursen, A27
Ali Reza Nazari, IFK Hässleholm
Olle Adolfsson, Kalmar FF

Lukas Ek, Halmstads BK
Amal Agalbegovic, IFK Värnamo

All Star P14 – 2019


Mirsad Basic, Sandsbro AIK

Olle Nelson, Rödeby AIF
William Adler, FA2018
Carl Ruby-Johansen, A27

Sam Hegdal, IF Lödde
Sejad Ismaili, A27
Mohammed Issak, Kalmar FF
Antonio Kujundzic, Rödeby AIF

Rooney Bardaghji, Rödeby AIF
Markus Karlsson, Kalmar FF
Robin Hadad, Örebro SK

All Star P15 – 2019


Faris Muric, Östers IF

David Norrman, BK Astrio
Olle Persson, Kvarnby IK
Carl MacKinney-Valentin, Amager 2300

Aladin Malkoc, Kvarnby IK
Elias Blomberg, IFK Värnamo
Vilmer Larsson, BK Astrio
Leo Hedenberg, BK Astrio

Oliver Hvarenius, Kvarnby IK
Kevin Larson-Ajayi, Näsets SK
Montader Madjed, Östers IF

All Star P17 – 2019


Hampus Pauli, Vellinge IF

Simon Wibrån, Östers IF
Anton Rossling, Östers IF
Albin Andersson, Hässleholms IF
Emil Wulff, Östers IF

Melker Lundin, Hässleholms IF
Mattias Davis, IF Stockholms Fotbollsakademi
Miguel Sandberg, FC Djursholm

Erion Rama, Hässleholms IF
Jonathan Nilsson, Hässleholms IF
Alen Zahirovic, Östers IF

All Star P13 – 2018


Erik Fransson, IFK Värnamo

David Rosenqvist, Rödeby AIF
Baldur Helgasson, LB07
Willy Larsen, 2300 Amager
Erik Bohman, Östers IF

Antonio Kujundzic, Rödeby AIF
Markus Karlsson, Kalmar FF
Bertram Manniche, 2300 Amager
Rooney Bardaghji, Rödeby AIF

Marko Gavran, LB07
Leon Isa, Kalmar FF

All Star P14 – 2018


Erik Cianciold, Västerås SK

Kyan Larsson, Östers IF
David Norrman, BK Astrio
Nazrathulla Shirzad, Kalmar FF
Melker Nicander, Torslanda IK

Jonas Lundgren, Torslanda IK
Montader Madjed, Östers IF
Sebastian Svahn, Västerås SK
Leo Hedenberg, BK Astrio

Mohamed Basdab, Torslanda IK
Max Eriksson, Östers IF